Viskas apie važiavimą dviračiu

Viskas apie važiavimą dviračiu. Kodėl tai naudinga vaikams?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA VAIKAMS

Sausis 2023

Viskas apie važiavimą dviračiu

Važiavimas dviračiu

Važiavimas dviračiu ar triračiu yra puiki VEIKLA bet kokio amžiaus vaikui. Tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puikus PRATIMŲ šaltinis.

Kodėl naudinga?

Tai gera treniruotė ŠIRDIES ir kraujagyslių sistemai.

Tai puiki mankšta KOJŲ raumenų stiprinimui. Padeda tvirtėti blauzdų, šlaunies (keturgalviui) ir sėdmenų raumenims.

Taip pat stiprinami vaiko LIEMENS, pilvo (ypač įstrižiniai) bei rankų raumenys, nes vaikas stipriai mindamas pedalus (pvz. važiuodamas į nedidelę įkalnę) turi tvirtai laikyti vairą, kad atsvertų padidėjusį kojų judėjimą.

Teigiamas poveikis vaiko LAIKYSENAI. Kai vaikas mina pedalus, jis yra beveik priverstas atsisėsti tiesiai. Jau vien pradedant minti pedalus galima stebėti kaip vaikas palaipsniui tiesia savo nugarą, nes iš tiesų sunku važiuoti dviračiu susikūprinus ar susmukus (žemo tonuso laikysena).

Palinkusi nugara kartais gali būti stebima vaikui važiuojant triračiu, kai vaikas yra stumiamas tėvų.

Kadangi laikysenos raumenims reikia IŠTVERMĖS, važiavimas dviračiu puikus būdas ją padidinti ir perkelti į kitas veiklas.

RECIPROKINIS (pakaitinis) kojų judesys naudojamas minti pedalus įtraukia abi smegenų puses. Taip pagerina judėjimo modelį, būtiną vaikščiojimo, ropojimo, užlipimo ir nulipimo laiptais įgūdžiams lavėti. Be to, vaikams, kurie turi padidėjusį raumenų tonusą, nenutrūkstamas mynimo judesys gali padėti reguliuoti tonusą. Tolesniuose straipsniuose apie lavinamus įgūdžius bei dviračio parinkimo aspektus.

Daugiau:

Mokausi važiuoti dviračiu. Kada pradėti?

Balansinis dviratis

Aktyvus vaikus - pojūčių ieškotojas

Kliūčių ruožas vaikams

Vaikų koordinacija - kas tai?