Kliūčių ruožas vaikams

Kliūčių ruožas vaikams. Kam reikalingas? Dirbtinis ar natūralus?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA VAIKAMS

Sausis 2023

Kliūčių ruožas vaikams

Kliūčių ruožas vaikams
Kliūčių ruožas vaikams

Kliūčių ruožas

Kas lankėtės su mažylių mankštose, tikrai matėte ar net keliavote per paruoštą kliūčių ruožą. Kaip manote, kam jis skirtas?

Kliūčių ruožas būna sudarytas iš įvairių platformų, laiptelių, pakopų, nuolydžio, kalniukų ar lankų, skirtingų tekstūrų paviršių, siaurų ar nestabilių plokštumų. Taigi, jau vien matant, iš kokių priemonių jis dėliojamas galima nuspėti, koks bus užsiėmimo tikslas - reiks UŽLIPTI bei nulipti, PERŽENGTI, išlaikyti PUSIAUSVYRĄ, gauti SENSORINIUS stimulus pėdoms ar SUPLANUOTI judesius.

Kliūčių peržengimas ruošia naujų judėjimo įgūdžių įgyjimui, lavina kūno svorio pernešimus, aktyvina kojos pakėlimą, pėdos judesių kontrolę, svorio išlaikymą ant vienos kojos, didina žingsnio ilgį bei gerina pusiausvyros reakcijas. Ką tik pramokusiems eiti mažyliams (ar vedamiems už rankos) kliūtys dedamos siekiant atkreipti dėmesį po kojom, gauti jutiminę informaciją pėdoms, skatinti peržengti nedideles kliūtis, plačiau žengti ir įveikiant įvairius paviršius išlaikyti pusiausvyrą.

Su vyresniais vaikais dar įdomiau, nes galima prigalvoti įvairesnių variacijų.

Jei mažylių tikslas - išsilaikyti vertikaliai, tai su dičkiais kitaip, jiems reikia ir pritūpti ir lįsti per lanką ar tunelius, eiti nestabiliais, siaurais paviršiais. Daugiau dėmesio judesių planavimui, galūnių koordinacijai ir pusiausvyros reakcijoms, jei reikia veiklų struktūravimui.

Kliūčių ruožas - dirbtinis ar natūralus?

Jei tik turite galimybę - keliaukite žaisti į lauką, eikite ne vien grįstais takeliais, laipiokite, karstykitės žaidimų aikštelėse, o mūsų kliūčių ruožas - tik bandymas ATKARTOTI natūralius aplinkos paviršius ir mokymas juos įveikti! Naujų atradimų!

Daugiau: Vaikų koordinacija - kas tai?

Fiznis aktyvumas