Mokausi važiuoti dviračiu. Kada pradėti?

Mokausi važiuoti dviračiu. Kada ir kaip pradėti mokytis važiuoti?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA VAIKAMS

Sausis 2023

Mokausi važiuoti dviračiu

Mokausi važiuoti dviračiu

Paprastai vaikai mokosi važiuoti dviračiu nuo 3 iki 6 metų.

Norint, kad vaikas susipažintų su dviračiais anksčiau (pvz.18 mėn. iki 3 metų) rekomenduojama išbandyti BALANSINĮ dviratį, kuris puikiai padeda vaikui ugdyti pasitikėjimą dviračiu.

Balansinis dviratis - puiki priemonė mokytis užlipimui ir nulipimui, judėjimui į priekį, svorio perkėlimui ir vairavimui, pusiausvyros išlaikymui bei judesių planavimui. Daugiau čia.

Pradedant vaiko pėdos turi remtis į žemę, kad suteiktų stabilumo mokantis išlaikyti pusiausvyrą.

Balansiniai dviračiai yra labiau tinkami mažylių vystymuisi nei triračiai. Pati balansinio dviračio konstrukcija leidžia jį lengviau valdyti nei triratį, jie yra lengvesni ir neturi pedalų ar stabdžių, mažylių kūnas geriau priglunda, todėl jie yra puikios priemonės ankstyviems vairavimo įgūdžiams lavinti.

Daugelis mažylių, įvaldę balansinį dviratį, praleidžia „pagalbinių“ dviračio ratukų etapą ir pereina tiesiai prie „tikro“ dviračio, nes jau išlaiko pusiausvyrą bei moka vairuoti, todėl vienintelis naujas įgūdis, kurį reikia išmokti, yra minti pedalus.

TRIRATIS yra dar vienas puikus būdas supažindinti vaiką su važiavimu dviračiu dėl papildomo saugumo ir stabilumo, kurį suteikia trečiasis ratas. Rekomenduojamas kaip startinis dviratis šiek tiek vyresniems vaikams (apie 3 metus), nes mažesnio ūgio vaikai gali nepasiekti pedalų.

Triračiai supažindina su pedalo mynimo priežastimi ir pasekme, norint judėti į priekį, reikalauja daugiau raumenų jėgos ir stiprina kojas, padeda vaikui koordinuoti kojų judesius. Nors papildomas ratas suteikia stabilumo, tačiau triračiai nėra apsaugoti nuo apvirtimo, ypač važiuojant ant nelygaus paviršiaus. Taip pat venkite triračių su plastikinėmis padangomis; jos neužtikrina nei tinkamo sukibimo, nei sklandaus važiavimo.

Dviračiai su PAGALBINIAIS ratukais abiejose galinio rato pusėse („treniruoklis“) tinkami vyresniems vaikams (apie 4 metus), kurie nevažinėjo balansiniu dviračiu ar triračiu ir vis dar turi išmokti pagrindinius įgūdžius. Šis dviratis yra puikus būdas pradėti važiuoti savarankiškai, tai esminis mokymosi valdyti dviratį žingsnis.Papildomų ratukų stabilumas padeda dviratininkui išlaikyti pusiausvyrą ir jie įgyja daugiau patirties balne.

VAIKIŠKI dviračiai (apie 5-6 metus). Kai vaikas gali išlaikyti pusiausvyrą ir saugiai valdyti dviratį, laikas pereiti prie „didelio vaikiško dviračio“. Daugeliui „treniruočių“ dviračių tereikia nuimti pagalbinius ratukus.

Didesnis dviračio aukštis ir dviejų ratų atrama reikalauja daugiau pusiausvyros ir kūno / erdvės suvokimo bei juos lavina.

Dviratis vaikui turi būti paraenkamas pagal individualius jo kūno parametrus (ūgį , vidinį kojos ilgį).

Daugiau: Viskas apie važiavimą dviračiu

Balansinis dviratis

Kliūčių ruožas vaikams