Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę?

Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę? Ką daryti? Kineziterapeuto patarimai.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Sausis 2023

Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę?

Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę?
Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę?

Galvos sukimas tik į VIENĄ pusę - ar normalu, ar išaugs, ką DARYTI?

Kaip pastebėjote, tai vienas dažniausių klausimų mano praktikoje, iš tiesų dažiaugiuosi, kad tėvai jau pastebi šį dalyką ir klausia patarimų.

Jau nuo naujagimystės periodo yra stebima AR mažylio judesiai yra SIMETRIŠKI, nes tai yra normalios raidos parametras.Kartais nuo tam tikros ilgalaikės padėties gimdoje, dėl mažo judėjimo joje, paties gimdymo proceso, neurologinių priežasčių gali būti matoma asimetrija, t.y. kai kūdikis nuo pat gimimo jau turi "mielesnę" pusę. Dažniausiai tai matyti judant kaklui bei galvai (ĮGIMTA kreivakaklystė).

Kitas atvejis (ĮGYTA), kai naujagimio galvos judesiai buvo simetriški, bat pamažu jis pasirinko vieną pusę ir joje ilgiau užsibūna, greitai pasuka, tyrinėja, o į kitą pusę aktyviai atliekamas nepilnas/trumpalaikis judesys, dažniausiai provokuojant kalbinant, žaidinant, o ne pačiam mažyliui inicijuojant.

Taigi, tai nėra norma

Nesvarbu ar tai įgimta, ar įgyta asimetrija/kreivakaklystė, reiktų ieškoti priežasties ir spręsti. Anksti pastebėjus ir pradėjus pratimus, daug didesnė tikimybė greičiau pasiekti efektą.

Keli PATARIMAI:

  • Pažiūrėkite mažylio nešiojimo, migdymo, maitinimo, žaidimų PADĖTIS, keiskite jas kuo dažniau, atraskite gulėjimą ant pilvo.

  • Atkreipkite dėmesį, ar kambaryje nėra DIRGIKLIO į kurį kūdikis dažnai sukasi ir stebi (šviesos šaltinis, TV, šeimos kambarys, kur vyksta veiksmas). Dažnai tokie nereikšmingi dalykai ilgainiui sufomuoja "mėgstamesnę" galvos sukimo kryptį.

  • Kalbinkite, žaidinkite mažylį iš jam NEPATOGIOS pusės, skatinkite pasukti galvą, jei reikia padėkite švelniai prilaikydamis savo ranka. Aktyvinkite vidurio liniją.

  • Stebėkite GALVOS, kaklo poziciją vaikų įrenginiuose (automobilinėje kėdutėje, gultuke, maitinimo kėdėje, lovytėje ir tt), koreguokite, ribokite sukimą į "mėgiamą" pusę, stenkitės laikyti tiesiai, vidurio linijoje.

  • Rekomenduoju ir tempimo pratimus, jie nėra sudėtingi, bet kineziterapeuto apmokymas ir įvertinimas būtų rekomenduotinas, kad rasti priežastis ir sėkmingai siekti simetriškų judesių.

Daugiau: Asimetrinis toninis kaklo refleksas ATKR

Simetrinis toninis kaklo refleksas STKR

Kaip lavinti kūdikio vidurio liniją?

Kūdikis dažnai naudoja kairę ranką. Dominuojanti ranka kūdikystėje