Kontrasto kortelės kūdikiams

Kontrasto kortelės kūdikiams. Kodėl tai veikia? Kaip naudoti?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Sausis 2023

Kontrasto kortelės kūdikiams

Kontrasto kortelės kūdikiams
Kontrasto kortelės kūdikiams

Juoda balta, kur dairais. Kodėl kontrastas? Ar veikia?

Tęsdama temą apie kūdikio regėjimą noriu rekomenduoti vieną pirmųjų lavinimo priemonių - didelio kontrasto korteles, paveikslėlius ("High Contrast Visual Stimulation").

Kodėl tai veikia?

Dar būdamas gimdoje vaisius geba atskirti ŠVIESĄ ir TAMSĄ. Naujagimiai naudodamiesi šiuo pradiniu kontrasto supratimu atskiria figūras ir linijas.

Naujagimio tinklainė dar nėra visiškai išsivysčiusi, todėl jis gali įžvelgti tik didelius šviesių ir tamsių spalvų KONTRASTUS.

Tyrimai parodė, kad juodos ir baltos spalvos kontrastai siunčia stipriausius regėjimo signalus į kūdikio smegenis. Todėl geriausias dalykas besivystančioms smegenims yra būti apsuptam KONTRASTINGŲ splavų. Kontrastingos kortelės ar objektai yra puikus būdas stimuliuoti kūdikio regą, padėti vaikui išlaikyti, perkelti žvilgsnį ar atpažinti objektus.

Vaizdiniam kūdikio ŽAIDIMUI skirtos priemonės pasižymi paprastais, didelio kontrasto (Juodos, Baltos ir Raudonos spalvų) paveikslėliais dedamais 30 cm atstumu, naudojamais skirtingose padėtyse (gulint ant pilvo, ant nugaros, , šono) ir įvairioje aplinkoje (ant vystymo stalo, automobilinėje kėdutėje).

SVARBU: Nenaudokite mirksinčių ir ryškiai ŠVIEČIANČIŲ žaislų kūdikiams iki 3 mėnesių. Jie patraukia kūdikio dėmesį, tačiau nelavina vizualinių gebėjimų, gali per daug stimuliuoti, dirginti naujagimį, nes jo akys dar labai jautrios ryškioms šviesoms dėl vyzdžio savybių

Susiję straipsniai:

Naujagimio rega

Ką mato kūdikis?

Kaip skatinti kūdikio regėjimą?

Kaip skaityti knygeles su kūdikiu?

Skaitymas kūdikiams