Netvarkingas žaidimas

Netvarkingas žaidimas, kurio metu vaikai gauna platų jutiminių patirčių spektrą, žaisdami ir kurdami kontroliuojamą netvarką

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Sausis 2023

Netvarkingas žaidimas

Netvarkingas žaidimas

Tai toks žaidimo stilius, kurio metu vaikai gauna platų JUTIMINIŲ patirčių spektrą, žaisdami ir kurdami kontroliuojamą NETVARKĄ.

Netvarkingas žaidimas yra sensorinis žaidimas, vaikai geriausiai mokosi, kai aktyviai bendrauja su aplinka ir tam naudoja visus pojūčius – jie turi MATYTI ir JAUSTI savo pasaulį, kad jį suprastų.

Žaidimo metu naudojamos įvairios medžiagos, leidžiančios tyrinėti naujas TEKSTŪRAS, pratinti prie skirtingų pojūčių naudojant RANKAS ir pirštus ar net kojų pirštus bei pėdas!

Dažniausiai naudojami tradiciškai netvarkingi ingredientai skirti jausmų ir vaizduotės tyrinėjimui: dažai, smėlis, kruopos, dumblas, vanduo, molis, terapinė masė ir kt.

Kodėl netvarkingas žaidimas yra svarbus?

Kai kurie vaikai yra jautrūs įvairiems pojūčiams, o netvarkingas žaidimas yra puikus būdas palengvinti juos, praturtinti naujais potyriais ir pamažu pripratinti.

Žaislai yra įdomūs, tačiau jie gali būti ribojantys, nes turi tam tikrą paskirtį arba funkciją.

Netvarkingas žaidimas yra nuostabus būdas jūsų mažyliui tyrinėti, kurti ir praktikuoti priežasties ir pasekmės ryšį, mėgautis procesu, gerinti dėmesio koncentraciją, nujautrinti, lavinti smulkiąją motoriką, problemų sprendimo, matematikos įgūdžius, kalbą ir žodyną, socialinius ir emocinius įgūdžius ir dar daugiau!

Kuo turtingesnė mažylių tekstūrinė patirtis, tuo turtingesnė bus jų pažinimo ir kalbos raida.

Daugiau: Kliūčių ruožas vaikams

Skaitymas Kūdikiams

Kineziterapeuto rekomendacijos apie žaislus kūdikiams