Valio - naujagimis namie!!!

Naujagimis namuose: padėtys maitinant, migdant, nešiojant.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Liepa 2022

Valio- kūdikis namie!

Naujagimis

Valio - KŪDIKIS NAMIE!!!

🚩Padėčių keitimas: Gerina galvos kontrolę, lavina akių judesius, skatina refleksų integraciją, stiprina liemens kontrolę, galūnių atramą, aktyvina stuburo linkų vystymąsi, stabdo funkcinės asimetrijos ar nugulėtos galvos (plagiocefalijos) formavimąsi.

🚩Padėtis turėtume keisti daugelyje situacijų:

Maitinant; maitinant natūraliai (iš krūties), kūdikio padėtis visada yra keičiama, panašiai reikėtų elgtis ir maitinant iš buteliuko.

Migdant; keisti migdymo padėtis (puses) - guldant kūdikį vis ant kito šono sekančio migdymo metu ar keičiant lovytės poziciją, jei kūdikis miega tik ant nugaros, bent jau stebėti ar galva yra pasukama vis į kitą pusę.

Nešiojant;

• ant rankų laikyti įvairiais būdais (tiek gulsčioje, tiek vertikalioje padėtyse). Iš pradžių, labai svarbu prilaikyti galvą, nes kaklo raumenų kontrolė yra labai menka, o galva gan didelė ir sunki. Vaikui augant galvos prilaikymą reiktų palengva mažinti, tik prieš tai pabandykite ramiose situacijose, neskubėdami, laikydami kūdikį arti savęs vis patikrinti kaip tvirtėja galvos išlaikymas (dažniausiai laikant vertikaliai).

• Esant KREIVAKAKLYSTĖS ar ASIMETRIJOS rizikai labai naudinga taikyti ir šonines nešiojimo padėtis, kurios ne tik gerina galvos kontrolę, bet tuo pačiu suteikia tempimą reikiamiems raumenims.

Susiję straipsniai:

Naujagimio nešiojimo ypatybės