Naujagimio nešiojimo ypatybės

Naujagimio nešiojimas, jo padėtys, laikymas. Kaip taisyklingai nešioti kūdikį?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Birželis 2022

Naujagimio nešiojimo ypatybės

Naujagimio nešiojimas

Prieš paimdami naujagimį:

  • Kruopščiai nusiplaukite rankas.

  • Užimkite patogią padėtį, būkite ramūs.

  • Nesegėkite laikrodžių ar apyrankių smailomis detalėmis.

  • Nuspręskite, kaip norite laikyti savo kūdikį.

Pirmiausia, paimkite naujagimį ant rankų taip, kad patogiai ir saugiai prilaikytumėt jo galvą irkaklą.

Šiuo gyvenimo tarpsniu tai yra pačios trapiausios naujagimio kūno dalys. Galva yra gana sunki, o kaklo raumenys nėra pakankamai išvystyti, todėl reikalingas tinkamas prilaikymas. Naujagimiui augant galvos bei kaklo kontrolė gerėja, tačiau prilaikymas bus reikalingas beveik iki 3-4 mėnesių, su amžiumi pamažu mažinant atramą.

Kaip laikyti naujagimį?

1. Lopšio padėtis (laikymas glėbyje). Taip vienas patogiausių ir geriausių būdų laikyti naujagimį. Mažylis laikomas horizontaliai, krūtinės lygyje, viena ranka prilaiko mažylio nugarą bei sėdmenis, o kita ranka prilaiko kaklą bei galvą, alkūnės linkyje (labai tinka maitinimui bei odos prie odos kontaktui ("kengūros" metodui)).

2. Laikymas prie pečių. Naujagimis pakeliamas vertikaliai prie peties, viena ranka prilaikoma kūdikio galva ir kaklas, o kita - užpakaliukas. Šioje padėtyje naujagimis ilsisi prigludęs prie jūsų (gera padėtis kūdikiui nuraminti, nes girdimas jūsų širdies plakimas ramina).

3. Laikymas veido prieš veidą. Ši laikymo padėtis rekomenduojama, kai norite bendrauti su kūdikiu. Norėdami laikyti naujagimį „veido į veidą“ padėtyje, vieną ranką pakiškite po kūdikio galva ir kaklu, o kitą - po kūdikio nugara. Laikykite mažylį tiesiai priešais save, šiek tiek žemiau savo krūtinės. (labiau tinka šiek tiek vyresniems kūdikiams, kurie jau pradeda daugiau reaguoti į aplinką).

4. Laikymas ant pilvuko.Tai laikymo padėtis, kai naujagimio pilvas remiasi į jūsų rankas. Paguldykite kūdikį pilvuku žemyn ant savo dilbio, galvą - ant alkūnės, kojos gulės ties delnu. Tai lengva laikymo padėtis, leidžianti kūdikiui po maitinimo atsirūgti ar atsikratyti dujų.

5. Futbolio kamuolio laikymas. Mažylis paguldomas nugara ant jūsų rankos dilbio, ta pati ranka delnu prilaiko galvą ir kaklą. Laikanti ranka yra priglausta prie jūsų šono. Jei reikia - kita ranka papildomai prilaikome kūdikį ties galva ar kūnu. (T.p. tinka žindymui, ypač neišnešiotiems kūdikiams ar dvyniams, naudinga po cezario pjūvio).

Šaltinis čia https://www.babydestination.com/how-to-hold-a-newborn-baby-guide?fbclid=IwAR1ZWenYlGrt42LEsIN-2sVYQr5OoQe7PA5G_KHvKQo6GO_AuXRr6AMUYGI