Ar kada teko stebėti laikysenos refleksus?

Kūdikio laikysenos refleksai svarbūs laikysenos ir raumenų tonuso vystymuisi.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Rugsėjis 2022

Ar kada teko stebėti laikysenos refleksus?

Gal pastebėjote, kad apie 3-4 mėnesį kūdikis gulėdamas ant pilvuko pakelia krūtinę nuo pagrindo, atkelia rankas ir kojas ir tarsi "plaukia" ar "skrenda".

Susipažinkite - tai Landau refleksas - natūrali neurologinio brendimo dalis.

Jis prasideda apie 3 gimimo mėnesį, subręsta apie 5 mėn ir pilnai integruojasi apie 2-3 metus.

Šis refleksas labai svarbus laikysenos ir raumenų tonuso vystymuisi, padeda lygiuoti galvą ir kūną nugalint gravitaciją, stiprina kūno raumenis ir suteikia stabilumą naujų funkcijų atsiradimui (net griebimo, regos ar pusiausvyros).

Landau refleksas yra tarsi tiltas link kitų įgūdžių formavimosi, nes suardo visus lenkimo modelius matomus nuo gimimo, padeda koordinuoti viršutinę ir apatinę kūno dalis.

LANDAU - Reflex of JOY - tai refleksas, kuris neskirtas kūdikio išgyvenimo programai, jo užduotis - džiaugsmo emocinė išraiška (komunikacija).

Refleksas gali būti išprovokuojamas stebint objektą, linksminant, kalbinant mažylį (ištyrimo metu - atitinkamai pakeičiant padėtį).

P.S. Jei mažylis suirzo ir pavargo "beplaukdamas" švelniai nukreipkite rankas po pečiais į pagrindą, leikite atsiremti ir pailsėti, tegu mokosi "išeiti" iš šios padėties.

SVARBU: jei refleksas išlieka per ilgai (nesiintegruoja), tai gali paveikti koordinaciją ir pusiausvyrą (ypač veiklas, kur viršutinė ir apatinė kūno dalys dirba kartu), dėl to dažnai "prašokamas" ropojimo įgūdis, stebimas nerangumas, žemas raumenų tonusas, taip pat blauzdų raumenų įtampa (ko pasekoje - ėjimas ant pirštų galų), prasta akies - rankos koordinacija ir tt.

Taigi, "skrendam"

Daugiau: Vaikas stojasi žemyn galva.

Kodėl kūdikis galvą suka tik į vieną pusę?

Kūdikis neropoja. Kodėl?