Apie vaikų sėdėjimą W forma

Apie mėgstamiausia vaikų sėdėjimą W poza, kuri gali būti žalinga raidai.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA VAIKAMSPRATIMAI REKOMENDACIJOS

Sausis 2023

Apie vaikų sėdėjimą W forma

Apie vaikų sėdėjimą W forma

W SĖDĖSENA - lengva ir stabili, bet nenaudinga

W sėdėsena suteikia PLATŲ ATRAMOS pagrindą, tai palengvina padėties išlaikymą vaikui, kurio SILPNESNI liemens raumenys ar pusiausvyra, leidžia naudoti ABI rankas žaidimo metu nesistengiant jomis išlaikyti pusiausvyros.

Tačiau ši padėtis gali PAKENKTI kelių, klubų SĄNARIAMS, nes jų išsidėstymas ir apkrovimas nėra anatomiškai teisingas. Kojų raumenys gali sutrumpėti ir tai gali sąlygoti ėjimą sukant kojas į vidų, kojų X padėties formavimąsi. Ribojama liemens ROTACIJA, paveikiamos pusiausvyros reakcijos ir tt.

Kada sėdėti W padėtyje - normalu:

  • Patogus PERĖJIMAS: tai ypač tinka kalbant apie kūdikius. Greičiausias būdas atsisėsti ropojant yra klestelti užpakaliuku ant grindų, dažniausiai į W sėdėseną, po to greitai pakilti ir tęsti veiklą.

  • Panašiai jei kūdikis žaidžia aukštai atsiklaupęs ant kelių, keisdamas padėtį greičiausiai jis nusileis žemyn, kad atisėstų ant savo blauzdų ar W padėtyje. Tai natūralus, lengvas perėjimas, kuris trunka labai TRUMPAI.

  • SMULKIOSIOS motorikos valdymas: vaikai (ir suaugusieji) atlieka labiausiai koordinuotus, kontroliuojamus rankų ir pirštų judesius, kai kūnas ir rankos yra stabilios. Normalu, kad kartais vaikas, atlikdamas sudėtingas smulkiosios motorikos užduotis, laikosi stabiliausios sėdimos padėties.

  • LANKSTUMAS: dauguma suaugusiųjų neišsėdi W padėtyje, nes tiesiog negali. Vaikai gali lengvai įsitvirtinti šioje sėdimoje padėtyje dėl paslankesnio kūno, sąnarių, todėl kartais jie taip ir elgsis.

Atidžiai STEBĖKITE savo mažylio sėdėseną ir neleiskite per ilgai užsibūti W padėtyje, KEISKITE sėdėjimo būdą, nes ši pozicija labai gaji, o koreguoti ją nelengva.

Daug plačiau rašiau čia: W sėdėsena - lengva ir stabili, bet nenaudinga