Sėdėjimo tipai nuotoliniam mokymuisi
Sėdėjimo tipai. Sėdėjimo padėties nustatymas optimaliam susikaupimui ir mokymuisi.
STRAIPSNIAIPRATIMAI REKOMENDACIJOSKINEZITERAPIJA VAIKAMS
Lapkritis 2022
Sėdėjimo tipai nuotoliniam mokymuisi
Dalinuosi puikiu postu ir rekomendacijomis, padėsiančiomis ATIDŽIAU pažvelgti į savo vaikų sėdėjimą
Sėdėjimo tipai nuotoliniam mokymuisi
PADĖTIES nustatymas yra labai SVARBUS optimaliam susikaupimui ir mokymuisi.
KĖDĖS DYDIS: per didelė kėdė nesuteikia vaikui taisyklingos padėties, nugara dažniausiai yra per daug atlošta, kaklas sulenktas, kojos ištiestos per kelius, o pėdos kaba laisvai - nėra pagrindo kojoms, tad vaikas greičiau pavargsta, ilgainiui vystosi netaisyklinga laikysena.
Šiuo atveju gali pagelbėti didesnė PAGALVĖ padėta už nugaros ir suteikta ATRAMA KOJOMS, kuri leidža užtikrinti stabilią 90/90/90 kojų padėtį (kojos sulenktos 90 ° kampu per klubų, kelių, čiurnų sąnarius).
Vaiko kojos visada turėtų būti "įžemintos" (jausti PAGRINDĄ), nes pėdų, kelių, klubų padėtis turi įtakos liemens kontrolei, kuri veikia galvos, kaklo, rankų valdymą bei funkciją.
KĖDĖS ATSTUMAS: ji turi būti ARTI STALO, kad vaikas galėtų pasidėti per alkūnes sulenktas rankas ant jo, tuomet nebus taip smarkiai apkrauta pečių juosta, tolygiau paskirstomas kūno svoris, nei visą laiką remiantis ištiestomis rankomis ar iš vis nesiremiant.
KOMPIUTERIS turi būti AKIŲ LYGYJE, tai suteikia neutralią kaklo padėtį. Jei kompiuteris yra žemiau, kaklas visą laiką yra sulenktas, jam tenka gan didelė apkrova laikant galvos svorį.
Ergonomiškiausia vaikui būtų naudotis išorine klaviatūra, o nešiojamas kompiuteris tinkamesnis, jei reikia nedaug rašyti klavišais.
Kadangi kėdės yra įvairios, savrbu prisiminti, kad mes galime pritaikyti aplinką.
Pagrindiniai principai:
išlaikyti kuo tiesesnę nugarą,
neutralų kaklą
ir suteikti atramą kojoms.
Alternatyvos sėdėjimui.
GULĖJIMAS ANT PILVO leidžia vaikui išsitiesti, pakeisti lenkiamąją kūno padėtį, kurią suteikia ir aktyvina ilgas buvimas kėdėje. Gulint ant pilvo pratempiami liemens, kojų raumenys, suteikiama giliųjų jutimų stimuliacija ir stiprinama viršutinė kūno dalis.
SĖDĖJIMAS ANT RITINIO ar terapinio kamuolio. Tai tinkamas sprendimas vaikams, kurie mėgsta judėti arba tuomet, kai vaikas jau pradeda nerimti ir nervintis bei pavargsta nuo ramaus ir nejudamo sėdėjimo.
AUKŠTAS KLŪPĖJIMAS: puikus būdas įtraukti liemenį į darbą. Sėkmės moksluose!!!