Saugi mamos nugara

Nugaros, pečių ar kaklo skausmas nešiojant rankose mažylį. Ką daryti?

STRAIPSNIAIPRATIMAI REKOMENDACIJOS

Gruodis 2022

Ar kada patyrėte nugaros, pečių ar kaklo skausmus nešiodama rankose mažylį?

Saugi mamos nugara.

Ar kada patyrėte nugaros, pečių ar kaklo skausmus nešiodama rankose mažylį? Aš - taip, tačiau mano vaikų nešioti jau nebereikia, laikas greitai bėga.

Žvelgdama atgal, prisimenu, kad tikrai mažai žinojau, kaip man saugoti save, savo kūną ir iš vis neskyriau tam reikiamo dėmesio. Todėl norėčiau pasidalinti su jumis, kokios padėtys gali būti žalingos jūsų nugarai, kokių judesių ir apkrovų reikėtų vengti.

Taigi, keletas ergonominių metodų galinčių apsaugoti jūsų nugarą bei pečius.

  • GALVOK apie LAIKYSENĄ. Dažnos ir netaisyklingos tėvų pozos:

  • į priekį pasviręs dubuo, padidėjęs juosmeninis stuburo linkis (lordozė), kūdikis nešiojamas ant vieno klubo.

  • SVARBU: Laikykite kūdikį abiem rankomis ARČIAU savo kūno, maždaug ties centru. Taip sumažinsite nugaros apkrovą bei krypimą į šoną.

  • Nenešiokite kūdikio ant VIENO KLUBO. Patogu, bet labai apkrauna nugarą, gali atsirasti dubens skausmas ir pakrypimas. Jei nešiojate tokiu būdu, reguliariai keiskite puses, neišstumkite klubo į šoną, atsistokite kiek įmanoma tiesiau ir stenkitės greičiau grįžti į subalansuotą pozą.

  • KEISK padėtis. Nešiodami kūdikį kiekvieną kartą tokiu pat būdu sukelsite raumenų įtampą pečiams, kaklui, krūtinei, net rankoms bei pirštams! Vyresniems vaikams galite išbandyti nešiokles ar vaikjuostes, jos padės kompensuoti dalį krūvio. Tačiau stebėkite ar nepradedate kūprintis, ar nejaučiate besitęsiančio kaklo tempimo ar spaudimo.

  • KELK atsargiai. Guldydami kūdikį į lovelę ar paimdami iš jos - priglauskite jį kuo ARČIAU savęs, pėdas ir kelius laikykite bent PEČIŲ plotyje, KELIUS sulenkite, neišrieskite nugaros ir lėtai leiskite kūdikį žemyn. Kelių lenkimas ypač svarbus, jei neseniai pagimdėte, nes šiuo metu kojos daug stipresnės už nugarą. Išlaikydami neutralų stuburą suaktyviname pilvo raumenis ir apsaugome apatinę nugaros dalį.

  • Padėdami ar pakeldami vaikutį nuo grindų, būkite arti jo, PRITŪPKITE ir atsistokite stengdamasi išlaikyti tiesią nugarą ir neutralų dubenį. Paimdami nuo žemės mažesnį kūdikį naudokite "trikojo" techniką, kuomet vieną pėdą statote šalia kūdikio, o kelį nuleidžiate ant žemės, paėmę mažylį priartinkite prie savęs ir kelkite.

  • SAUGOK savo RIEŠUS. Keldama kūdikį stenkitės neužkišti nykščių po mažylio pažastimis. Laikykite pirštus kartu ir neužlenkite plaštakos per riešą keldami.

Daugiau:

How to Lift and Carry a Baby

Baby-gonomics: How to Properly Lift and Carry Your New Baby

Martha J. Sanders; Tim Morse. The Ergonomics of Caring for Children: An Exploratory Study. American Journal of Occupational Therapy.