Kūdikio judėjimui pritaikyta aplinka

Kūdikio judėjimui pritaikyta aplinka. Praturtinta aplinka. Kodėl tai reikalinga?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Sausis 2023

Kūdikio judėjimui pritaikyta aplinka

Kūdikio judejimaui pritaikyta aplinka
Kūdikio judejimaui pritaikyta aplinka

JUDĖJIMUI pritaikyta aplinka (PADĖČIŲ pritaikymas, JUDESIŲ skatinimas) - tai viena iš aplinkos praturtinimo strategijų, kuomet tėvai sukuria judėjimui PALANKIĄ žaidimo aplinką, skatindami kūdikį atlikti judesius.

Tai apima TIKSLINGĄ aplinkos, baldų, įrangos panaudojimą; padėčių, žaislų parinkimą, atsižvelgiant į lavinamą judėjimo įgūdį.

Kūdikiai yra SMALSŪS ir motyvuoti judėti, noras sužinoti kokia yra jų aplinka verčia juos ieškoti naujų judėjimo būdų.

Pirmaisiais mėnesiais būdraujantys kūdikiai atlieka daug spontaniškų rankų ir kojų judesių, taip stiprina galūnių, galvos, liemens raumenis bei lytėdami susipažįsta su savo kūnu, drabužiais, paviršiais, aplinka.

Jie greitai sužino, kad gali pajudinti ranką, aktyviai tyrinėti įvairias tekstūras, siekti arti esančių įdomių daiktų.

Rankų judesiai nukrypstantys į kūdikio regėjimo lauką leidžia jam atrasti ryšį tarp rankos matymo ir jos padėties erdvėje suvokimo, formuojasi akies - rankos koodrdinacija.

Per ateinančius kelis mėnesius kūdikiai stiprėja, labiau kontroliuoja galvos, rankų, kojų judesius, jų veiksmai tampa sąmoningesni ir nukreipti į tikslą.

Judesiai dažnai KARTOJAMI daug kartų, kol pasiekiamas tikslas. Tai yra svarbi MOKYMOSI iš patirties dalis: jis leidžia kūdikiui ištirti įvairius tikslo pasiekimo variantus, kol laikui bėgant smegenys pasirenka tą judesio variantą, kuris yra efektyviausias.

Kasdienė rutina, realios situacijos namų aplinkoje, pilvuko laikas suteikia daug galimybių tyrinėjimui, kūdikio aktyvių judesių stimuliavimui ir naujų bei įdomių žaidimų atradimui.