Kodėl kūdikio guldymas ant pilvuko yra svarbus?

Kodėl kūdikiui reikalingas gulėjimas ant pilvo? Kaip tai susiję su vėluojančia judesių raida.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Lapkritis 2022

Kodėl guldymas ant pilvo toks svarbu?

Kodėl guldymas ant pilvo toks svarbus?

Pilvuko laikas - tai kai būdraujantis (nemiegantis) kūdikis paguldomas ant pilvo ir būna šioje padėtyje prižiūrimas suaugusiojo. Laikas gulint ant pilvuko yra labai svarbus nuo pat pirmos gimimo dienos, nes skatina mažylį judėti ir stiprinti raumenis, net jei jis zirzia ar verkia paguldžius ant pilvo.

Amerikos pediatrų akademija (AAP) jau nuo 1992 metų, siekdama sumažinti staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) riziką, rekomenduoja migdyti kūdikius ant nugaros. Todėl kartais tėvams sunku suprasti, kad laiko leidimas kūdikiui gulint ant pilvuko taip pat yra svarbus jo vystymuisi.

Kodėl kūdikiui reikalingas gulėjimas ant pilvo?

Ši padėtis padeda kūdikiui stiprinti kaklo, galvos, pečių ir nugaros raumenis, suteikia galimybę judinti rankas ir kojas kitokiu (neįprastu) būdu bei skatina amžių atitinkančių judėjimo įgūdžių vystymąsi.

Buvimas ant pilvo stiprina kūdikio kaklą, taip gerėja mažylio galvos kontrolė. Tai leidžia kūdikiui sukioti galvą, žvalgytis aplink, pažiūrėti aukštyn, žemyn, todėl vystosi kūdikio akių koordinacija ir gebėjimas akimis sekti daiktus.

Kuo daugiau laiko kūdikiai praleidžia ant pilvuko, tuo anksčiau jie gali išmokti remtis rankomis, atsistumti nuo pagrindo, pradėti apsiversti, šliaužti, ropoti ar sėdėti be atramos.

Stiprėja nugaros raumenys, jau keliant galvą pradeda formuotis stuburo linkiai, nugaros tiesimosi reakcijos, kurios yra pagrindas tolesnių judesių vystymuisi, refleksų integravimuisi.

Svarbu: Remiantis tyrimų duomenimis, kūdikiams, mažai būnantiems padėtyje ant pilvo, dažnai vėluoja judesių raida.

Jei jūsų mažylis praleidžia daug laiko toje pačioje padėtyje gulėdamas ant nugaros, jo galva gali įprasti būti palenkta vienos peties link (pozicinė kreivakaklystė) arba galva gali tapti šiek tiek ploštesnė vienoje pusėje (padėties plagiocefalija).

Gulėjimas ant pilvo padeda to išvengti, nes sumažina spaudimą kūdikio pakaušiui, todėl kūdikio galva vystosi apvalesnės formos, o galvos sukiojimas aktyvina abiejų kaklo pusių darbą.

ATSARGIAI: Jei kūdikis yra gimęs anksčiau laiko (neišnešiotas), mažo gimimo svorio ar turi sveikatos problemų (širdies, kvėpavimo sistemų sutrikimų) pratinkite prie šios padėties pamažu, atidžiai stebėdami mažylio būklę, kvėpavimą, reakcijas, darykite dažnas pertraukėles.

Guldykite kūdikius miegoti ant nugaros, o žaiskite - jiems gulint ant PILVUKOTrumpai ir aiškiai šiame video https://www.youtube.com/watch?v=zEne3i7Y3L0