Kaip saugiai laikyti naujagimį, kūdikį.

Kaip saugiai laikyti naujagimį, kūdikį. Padėtys.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Liepa 2022

Kaip saugiai laikyti naujagimį, kūdikį.

Su naujagimiu ant rankų keliaujame po visus namus, kiemą, patiriame įvairias emocijas ir situacijas, todėl svarbu nepamiršti tinkamai ir saugiai laikyti mažylį.

Kaip saugiai laikyti naujagimį, kūdikį.

  • Stebėkite mažylio nuotaiką. Jei kūdikis verkia, yra susierzinęs ar sudirgęs, pakeiskite padėtį siekdami rasti jam patogesnę, gal tik tiek prireiks jam nuraminti.

  • ‼️ Nešiojant ant rankų kūdikio galva turi būti pakankamai laisva, kad mažylis galėtų ją sukioti ir lengvai kvėpuoti.

  • Glauskite kūdikį prie savo odos jį nešiodami. Tai puikus būdas palaikyti mažylio šilumą bei didinti tarpusavio prieraišumą. Norėdama pažadinti, švelniai palieskite jo skruostus arba pakutenkite kojytes.

  • Prisėskite laikydama kūdikį ant rankų, jei pavargote ar jaučiatės suirzusi. Sėdima padėtis kūdikio laikymui tiks ir esant didesnio svorio mažyliui (nes tiesiog fiziškai pritrūks jėgų jo nešiojimui).

  • Jei kūdikis ilgai būna laikomas ant rankų, pasidėkite kūdikio pagalvę (pasagos formos ar žindymo pagalvę) sau ant kelių ir padėkite mažylį ant jos, tai leis šiek tiek atpalaiduoti nuagarą bei pečius.

  • ‼️ Nelaikykite kūdikio rankose virdama bei nešdama rankose, ką nors karšto (pvz. kavos puodelį), saugokitės aštrių įrankių, karščio ir liepsnos. Negalime nuspėti visų kūdikio judesių, todėl net mažytis krūptelėjimas ar mostas ranka gali visrti nelaimės priežastimi.

  • ‼️ Užplūdus neigiamoms emocijoms, nusivylimui , saugiai padėkite nerimstantį mažylį lovytėje ir trumpam atsitraukite, išeikite iš kambario, atsigerkite vandens, tiesiog trumpam sustokite bei atsikvėpkite. Svarbiausia - jokiu būdu nepurtykite verkiančio kūdikio, tai gali pažeisti jo smegenis ("sukrėsto vaiko sindromas").

  • ‼️Lipant ir nulipant laiptais siekiant saugumo - visada prilaikykite mažylį abiem rankom.

Idėjos https://www.momjunction.com/articles/ways-hold-new-born-child_0085453/?fbclid=IwAR3Rmef3VGb7AoK5yWzj0boUj_plmlj0oUqExLvXzwfpydjWqXD3bu4B6vs

Paveikslėlis https://www.pinterest.it/pin/10414642872285581/?nic_v1=1aRDVFvyPXxpla70O4zlN1XK4zIf63QCWnOuD99zklqEi%2Fluc4HJR1V%2FCsmZ03rQw9&fbclid=IwAR2xZQ-QHmVNM28qOCFQJme8JdlA70jibJ2GipkOP4T2vQqxd4CRQxURuIc