Kaip pratinti mažylį gulėti ant pilvuko?

Būdai kaip pratinti kūdikį gulėti ant pilvuko. Padėtys.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Lapkritis 2022

Kaip pratinti mažylį gulėti ant pilvuko?

Kaip pratinti mažylį gulėti ant pilvuko?

Apžvelgsiu tik pačius pagrindinius būdus, nes yra daugybė dalykų galinčių padėti pratinant kūdikius patogiai ir net smagiai leisti laiką šioje padėtyje. Video padės labiau suprasti aprašomas padėtis.

Prieš pradedant - kūdikis turi būti sotus, budrus ir patenkintas, nes irzli jo nuotaika tikrai nepadės prisijaukinti šios keistos naujos padėties.

Bet- neguldykite ant pilvo ką tik pavalgiusio mažylio, palaukite bent 30 min-1h po maitinimo.

Ką daryti, kad kūdikiui būtų malonu gulėti ant pilvo?

  • „ŠYPSENA AKIŲ LYGYJE“. Kūdikiui gulint ant pilvuko pritūpkite ar atsigulkite, kad būtumėte viename akių lygyje su juo, taip mažylis žinos, kad esate šalia ir nurims. Kalbinkite, leiskite linksmus garsus ar dainuokite, skatindami kūdikį pasukti galvą balso link ir pamatyti jus. Džiaugdamasis mažylis stengsis pajudinti rankas ir kojas.

  • GULDYKITE mažylį ant savo pilvo ar krūtinės (panašiai kaip kengųracimo metu). Atsigulkite ar atsisėskite pusiau sėdomis ir pasiguldykite kūdikį ant savo pilvo ar krūtinės. Ypač naujagimiai mėgsta gulėti ant tėvų krūtinės ir žvelgti į jų veidus, tokiu būdu jie pamažu įpranta gulėti ant pilvuko. Dėl saugumo kūdikį visada prilaikykite.

  • „REGBIO KAMUOLIO LAIKYMAS" Padėtis, kai kūdikis nešiojamas pilvuku žemyn ant suaugusiojo dilbio, kita ranka prilaikant. Artimas kūdikio priglaudimas prie suaugusiojo kūno padeda mažyliui pamėgti šią padėtį. Toks laikymas tinka ir atpylinėjantiems vaikams, nes šiek tiek kilstelėjus dilbį pakreipiame kūdikį nedideliu kampu aukštyn, kas ir padeda išvengti atpylimo.

  • JUOSMENS GLOSTYMAS. Mažylis paguldomas ant suaugusiojo kelių, kad nusiramintų ar atsirūgtų, ranka prilaikomas juosmuo ar užpakaliukas leidžia mažyliui jaustis ramiai ir stabiliai, o jo galva, kaklas ir pečiai gali darbuotis.

  • PRAMOGOS! Atversta knygelė ar mėgstamas žaislas padėtas prieš kūdikį, šalia ar virš jo. Naudokitės lavinimo kilimėliais ar žaislais, skirtais laikui būnant ant pilvuko, kai kurios priemonės turi švieseles, veidrodžius, judančius paveikslėlius, muziką ar čežančius žaislus. Viena iš idėjų - tvirtai prilaikydami ant pilvuko gulintį mažylį švelniai pasūpuokite ant terapinio kamuolio pirmyn ir atgal (labai nedidele amplitude, kūdikis turi likti horizontalioje padėtyje, nevažiuokite link grindų žemyn galva ).

  • ŽAISLIUKO LAIKAS. Maždaug 3 mėnesių kūdikis pradeda remtis savo rankomis (pasikelti ant dilbių). Norint jį paskatinti šiam veiksmui, reikėtų pakabinti mėgstamą žaisliuką šiek tiek virš jo, tai motyvuotų mažylį pažiūrėti aukštyn ir naudoti rankas, kad pakeltų save žaislo link. 6 mėnesių kūdikio rankų, pečių ir nugaros raumenų jėga jau daug didesnė. Dabar galima pradėti laikyti daiktą nedideliu atstumu jo akių lygyje. Tai paskatins kūdikį visiškai ištiesti ranką ir bandyti pasiekti žaislą. Įsitikinkite, kad žaislas ne per toli, nes linksmumas dings, jei tikslo neįmanoma pasiekti.

  • MINUTĖ ANT PILVUKO. Bandykite „pilvuko laiką“ įtraukti į savo kasdienę veiklą, paverskite rutinos dalimi. Paguldykite vaikutį ant pilvuko po tokių kasdienių veiksmų, kaip sauskelnių keitimas ar maudymas. Tada mažylis pamažu priims ir naudos šią padėtį kaip įprastą veiksmą.

  • ĮTRAUKITE BROLIUS, SESERIS. Jei turite vyresnį vaiką, paskatinkite jį atsigulti ant grindų ir pažaisti su mažuoju broliu ar sese (suaugusiajam prižiūrint). Artimųjų ar net šeimos augintinio stebėjimas gali padaryti kūdikį laimingai išsiblaškiusį ir leisti užmiršti nepatogią padėtį.

  • IŠORINĖ PAGALBA. Kai mažylio kaklas sutvirtėjęs ir galvos kontrolė pakankama (apie 3-4 mėn), bet neužtenka jėgų pasiremti dilbiais (pasikelti aukščiau), susukite ploną rankšluostį ar paklodėlę ir padėkite po kūdikio krūtine bei pažastimis, sudėkite jo rankas priešais. Sustiprėjus rankų atramai volelio nebenaudokite.

  • Būtinai stebėkite, kad mažylis išlaikytų smakro, burnos, nosies atstumą nuo volelio, nesukniubtų ant jo.

http://www.webmd.com/par.../baby/sleep-naps-12/tummy-time...https://pathways.org/growth-development/tummy-time/ http://www.babycenter.com/0_tummy-time-how-to-help-your...