Kaip išsirinkti nešioklę kūdikiui?

Kaip išsirinkti nešioklę kūdikiui? Į ką atkreipti dėmesį?

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMSPRATIMAI REKOMENDACIJOS

Gruodis 2022

Kaip išsirinkti nešioklę kūdikiui?

Nešioklės. Į ką atkreipti dėmesį?

Jau seniai planavau parašyti šia tema, o vieno tėčio žinutė tik parodė, kad tai aktualu ir reikalinga. Kūdikio nešiojimas nešioklėje yra labai praktiškas būdas leidžiantis mamai laisvai naudoti abi rankas, be to malonus ir patogus jūsų mažyliui.

Vis dėlto, kyla daug diskusijų dėl KLUBO sąnario DISPLAZIJOS ( sutrikusio vystymosi, neišsivystymo,) ar išnirimo rizikos, kurią gali paskatinti netinkamai parinkta nešioklė, vaikjuostė ar kitos priemonės.

Gimdoje kūdikis daug laiko praleidžia susirietęs, t.y. fleksinėje padėtyje. Kadangi kojos ilgai būna sulenktos po gimimo prireikia kelių mėnesių, kad sąnariai natūraliai išsitiestų. Tik gimusio mažylio klubų sąnariai yra nebrandūs ir NESTABILŪS (dėl negilios gūžduobės bei išgaubtos šlaunikaulio galvos), todėl pirmaisiais gyvenimo mėnesiais klubų displazijos rizika yra didžiausia. Augant gūžduobė gilėja, stiprėja raumenys bei raiščiai apie klubo sąnąrį, todėl rizika mažėja. Teisingam šių sąnąrių vystymuisi itin svarbi tinkama klubų bei pačių kojų padėtis.

SVEIKIAUSIA klubų padėtis - kai klubai, šlaunys natūraliai atvedamos (atitrauktos) į šalis, kojos sulenktos per klubų ir kelių sąnarius ("varliuko", "M" raidės padėtis). Laisvas klubų judėjimas, jų nesuglaudimas, skatina natūralų klubų vystymąsi.

PAVOJINGIAUSIA klubų padėtis, kai kojos laikomos suglaustos ir ištiestos per klubų ir kelių sąnarius.

Šie principai labai SVARBŪS ir nešioklių pritaikyme. NES...

  • Nešioklės naudojimas trumpalaikiam kūdikio nešiojimui greičiausiai nepaveiks klubo vystymosi.

  • Tačiau, įrodyta, kad ILGAI trunkantis, kasdienis kūdikio nešiojimas nešioklėje turės ĮTAKOS klubo vystymuisi per pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius.

  • Labai svarbu, kad nešioklė būtų gerai suformuota ir skatintų tinkamą ergonominę kūdikio padėtį, SVEIKĄ KLUBŲ VYSTYMĄSI.

  • Nešiojant kūdikius, ypač ilgą laiką, klubai turėtų būti pakankamai atitraukti į šalis, šlaunys patogiai atremtos, o klubai ir keliai SULENKTI.

  • Jei nešioklė priliako kūdikio šlaunų užpakalinį paviršių iki kelio sąnario, greičiausiai, ji bus gera!

NEREKOMENDUOJAMOS nešiokės su siaura sėdėjimo atrama, leidžiančia kojoms laisvai tiesiai kristi ar laikyti suglaustas. Taigi, būtina atsižvelgti į vaiko AMŽIŲ, laiko TRUKMĘ praleidžiamą nešioklėje, klubų PLOTĮ, GALVOS kontrolę ir SAUGUMĄ.

Neskubėkite dėti į nešioklę naujagimio dėl jo fiziologinio nebrandumo, silpnos galvos bei kūno kontrolės, pratinkite palengva ir trumpus periodus, keiskite padėtis nešioklėje priklausomai nuo vaiko amžiaus, stebėkite ar toks nešiojimas netrukdo laisvai kvėpuoti ir ar pati padėtis vaikui priimtina ir patogi. Sėkmės!