Jautrus vaikas mankštoje - misija įmanoma?

Jautruolis manštoje. Ką daryti vaikas bijo gydytojų? Kaip elgtis?

STRAIPSNIAIPRATIMAI REKOMENDACIJOS

Sausis 2023

Jautrus vaikas mankštoje

Jautrus vaikas mankštoje
Jautrus vaikas mankštoje

Jautrus vaikas - apie ką tai?

Kai mažyliui ašaros bėga upeliais vien pravėrus kineziterapeutės kabineto duris. Apie tai - kai namuose gan ramiai būdraujantis ir žaidžiantis vaikas labai stipriai reaguoja į kitus žmones, pasikeitusią vietą ar naują situaciją.

Kodėl taip gali būti?

SENSORIŠKAI jautrus vaikas. Labai stipri, verksminga reakcija į ryškesnius, netikėtus, kūdikį gasdinančius dirgiklius (garsas, šviesa, etiketės, šaltas, suglamžytas užtiesalas, prisilietimai, padėties keitimas...). Tai gali būti dėl nebrandžios nervų ar sensorinės sistemos, užsilikusio Moro reflekso.

ARTIMO-SVETIMO žmogaus atskyrimas, kuris natūraliai prasideda maždaug 4-6 mėn. ir ryškėja mažyliui augant. Tai normalus raidos tarpsnis, tik labai suintensyvėjęs "karantino" mažyliams.

Ankstyva SKAUSMINGA patirtis (dažnos skausmingos procedūros, operacijos ir tt.) gali sukelti "baltų chalatų", naujos aplinkos ar net konkrečios padėties (pvz., paguldymo ant nugaros) baimę, ypač būdinga neišnešiotiems ar daug sergantiems naujagimiams.

DARYTI mankštos metu? Kaip elgtis, kai mažylis "nenulipa" mamai nuo rankų?

Ach, tie jautruoliai - tikras iššūkis.Yra keli keliai, aš renkuosi "su mažiau ašarų", jis man priimtinesnis ir duoda teigiamus raidos rezultatus.

Yra situacijų, kai tam tikro sutrikimo būvimas įpareigoja atlikti būtinus tempimus, pratimus ir verkiančiam mažyliui, tačiau jei problemos nėra labai ryškios, daugiau vėluojančios raidos epizodai, stengiuosi dirbti kitaip.

Tuomet didžiausi pagalbininkai - TĖVAI. Ir man sekasi, nes sutinku jų labai smalių, besidominčių ir aktyviai įsitraukiančių.Buvo situacijų, kai dirbant poliklinikoje mažylis verkdavo ir manęs neprisileisdavo visas 20 procedūrų, tad atrodo KAIP pasiekti rezultatą

  • Negriebiu ir neatplėšiu kūdikio nuo tėvų, o KARTU leidžiamės ant kilimėlio;

  • aptariame esamas raidos problemas ir ko sieksime;

  • tėvai RODO ką daro namuose, aš pasiūlau ką dar galima daryti, kaip pritaikyti aplinką, kaip koreguoti pratimus, kad vaikas aktyviau įsitrauktų ar pajungtų reikiamas raumenų grupes.

  • realiai mes KALBAMĖS, o mažylis tuo metu sukasi šalia, tėvai čia pat bando atlikti mano pasiūlytus pratimus, kad matyčiau ar teisingai suprato.

  • kitą kartą aptariame kaip PAVYKO, ką keisti, iškilusius klausimus ir ar yra DINAMIKA. Patikėkit - dažniausiai yra.

AČIŪ tėvams už dalyvavimą, nes kartu mes KOMANDA. Linkėjimai Andriui, Beatričei, Iglei, Ievai, Kamilei, Matui, Simonai, Laurai ir kitiems jautriukams