Bumbo kėdutė: už ar prieš?

Bumbo kėdutė: kūdikių įranga „konteineriai“ suteikia kūdikiui tai, ko jie dar nemoka ir tai nėra gerai žiūrint iš raidos perspektyvos.

STRAIPSNIAIKINEZITERAPIJA KŪDIKIAMS

Sausis 2023

Bumbo kėtutė

Bumbo kėdutė
Bumbo kėdutė

Kūno PADĖTIES išlaikymas prasideda nuo DUBENS padėties.

Kūdikių įranga „konteineriai“ suteikia kūdikiui tai, ko jie dar nemoka ir tai nėra gerai žiūrint iš raidos perspektyvos.

Jei įranga naudojama per dažnai, tai atima iš kūdikio taip reikiamą laiko leidimą ant pilvuko, nugaros, šonų, vartantis, kas yra reikalinga besivystančioms smegenims ir tinkamai liemens jėgai LAVĖTI.

Tikrai nesate bloga mama, jei naudojote Bumbo kėdutę (floor seat). Šiuo savo postu nenoriu nieko teisti, tiesiog siekiu suteikti informaciją, kuri padės priimant sprendimus.

  • Bumbo kėdutė NEPADEDA kūdikiams išmokti sėdėti, nelavina raumenų, laikysenos ar liemens kontrolės reikalingos savarankiškam sėdėjimui.

  • ĮDUBUSI sėdynė ir ir mažos angos kojoms laiko kūdikį gana prigludusį ir sudaro įspūdį, kad jis mokosi sėdėti. Realybėje, mažylis tiesiog laikomas atremtas SULINKUSIA nugara ir su labai MAŽA liemens aktyvacija. Pastebėkite save - ar daug naudojate sėdėjimui skirtų raumenų sukritę giliai į sofą?

Bumbo kėdutės šiek tiek skiriasi savo parametrais.

Orginali Bumbo kėdutė:

  • Turi įdubusią „kibiro“ sėdynę: sėdint kelių padėtis gaunasi aukščiau klubų (kaip įkritus į kibirą) ir tai APVALINA nugarą.

  • Ypač SULINKSTA kūdikių apatinė nugaros dalis (pereina į fleksiją) ir verčia dubenį pasvirti atgal. Tai priverčia kryžkaulį įstrigti žalingoje padėtyje sukeliant nepageidaujamą raumenų įtempimą ar suvaržymą.

  • Mažos/siauros angos kojoms riboja laisvą jų judėjimą.

Šiek tiek geresnės rekomendacijos yra Bumbo Multi seat. Ergonomiškesnis dizainas, platesnės angos kojoms ir dubuo yra daugiau neutralioje padėtyje.

Gamintojas rekomenduoja naudoti Bumbo kėdutę nuo 3 mėn amžiaus ir tai yra gerokai PER ANKSTI. Trijų mėnesių kūdikiai dar nėra išvystę liemens kontrolės, jėgos, nugaros stabilumo reikalingo vertikaliam sėdėjimui be atramos.

Šis įgūdis vystosi link 6 mėn, liemens raumenų jėga lavinama mažyliams aktyviai leidžiant laiką gulint ant pilvuko, vartantis nuo nugaros ant pilvo ir atgal, keliant galvą ir krūtinę.

Tad tikrai REKOMENDUOJU susilaikyti nuo sėdėjimo įrangos („konteinerių“) iki 5 mėnesių ar iki kol kūdikis pats pradės bandyti pasėdėti su nedidele atrama.

JEI NAUDOJATE Bumbo ar kitas kėdutes, skirtas sėdėjimui ant grindų:

Ribokite praleidžiamą laiką jose;stenkitės, kad dienos bėgyje mažylis praleistų dvigubai daugiau laiko ant grindų nei sėdėdamas įrangoje.

Susiję straipsniai:

Žemyn galva

Kaip skatinti kūdikio regėjimą?

Kaip skaityti knygeles su kūdikiu?

Skaitymas kūdikiams